Kalaallit Røde Korsianni Ilitsersuisut 2018

Førstehjælpsinstruktører 2018
Uummannaq Isak Pjettursson ispj@avannaata.gl
Amos Pjettursson ampj@avannaata.gl
Ilulissat Joel Hansen rekito@outlook.dk
  Malene Simonsen malene.simonsen@attat.gl
Aasiaat David Løvstrøm dlov@qeqertalik.gl
Sisimiut Bo Olsen bo.brandmiljoeteknik@gmail.com
Fartato Olsen faol@sanilin.gl
Nikolaj Møller nimo@sanilin.gl
Larseeraq Dahl angut.dahl@gmail.com
Jakob Olsen jaol@qeqqata.gl
Maniitsoq Kunuunnguaq Olsen kunuunnguaq1954@gmail.com
Mads Petersen mpe@mit.gl
Kangerlussuaq Jens Dahl jmda@mit.gl
 Nuuk Ane Marie Lauritsen anml@nanoq.gl
Anthon Thomassen antt@sermersooq.gl
Arkaluk Kleemann akleemann@airgreenland.gl
Bent Richardt Maqe brmaqe73@gmail.com
Carl Hansen chan@mit.gl
Esmar Bergstrøm esmar@bergstroem.gl
Gerth Geisler geg@jernmetalskole.gl
Gert Schmidt Nielsen gers@nukissiorfiit.gl
Julie Senderowitz Bendtsen sje.jus@gmail.com
Johannes Lindenhann jli@ral.gl
Karale Kielsen kaki@sermersooq.gl
Kunuk Poulsen knpo@mit.gl
Leif Jensen leif1972@live.dk
Mette Juliussen meju@peqqik.gl
Mette Barslund meba@uni.gl
Naja Marie Nielsen ersinak4@hotmail.com
Ole Bourup ob@jernmetalskole.gl
Per Jørgensen pej@jernmetalskole.gl
Peter Harder p.harder227580@gmail.com
Pitsi Ottosen Pitsi_2@hotmail.com
Poul Lorenzen poul.tanja@greennet.gl
Steen Brandt steen@knapk.gl
Steen Boassen sten@sermersooq.gl
Svend Pedersen sp@banken.gl
 Paamiut Emanuel Møller emanuel.moeller@outlook.com
Hans Ezekiassen hdez@maritim.gl
Hugo G. Svensson hugs@mit.gl
Narsaq Irene Jensen ilj@inuili.com
Jens Høegh Andersson ja@inuili.com
Narsarsuaq Harry Petersen hap@mit.gl
 Qaqortoq Jens Kielsen jenskielsen@gmail.com
Miki Sikemsen miki@kujalleq.gl
Grethe G. Nielsen grethegnielsen@gmail.com
Nanortalik Peter Mathiassen petm@kujalleq.gl
  Hendrik Geisler hendrikgeisler@yahoo.dk
Tasiilaq Bianco Kalia bk@sermersooq.gl
Jaaku Andreassen yaago@andreassen.gl
James Pápe jap76@live.dk

Ikiueqqaarnermi Ilitsersuisut 2017

Ikiueqqaarnermi ilitsersuisut nutaat 10-t Kalaallit Røde Korsianni nal. ak. 80-ini pikkorissareerlutik tamanna takutissavaat.

Kalaallit Røde Korsiata anguniakkatut takorluugaraa inersimasut affaat sakkortuumik nalaataqarnermi ikiueqqaarsinnaanissaat.

Ilitsersuisutut ilinniagaqarneq ilinniarsimasutut pikkorissuseqalerfissatut ilinniagaavoq ullormit siullermilli peqataasunut ilisimasatigut timikkullu annertuumik piumasaqarfiusoq.

Ilitsersuisunngorniat 13-t aallartipput, 10-t soraarummeerneq naammassivaat. Inuunermik annaassisinnaanissaq pineqarpoq aammalu ilisimasap tamatuma pikkorissartunut siunissami ilinniartitsisarumaartussanut ingerlateqqinnissaa. Tamatumani Kalaallit Røde Korsiat naapeqatiginninnianngilaq. Kalaallit Røde Korsianni ilitsersuisunngorniarneq Kalaallit Nunatsinni, Danmarkimi Europallu sinnerani akuerisaavoq.

Maannamut Kalaallit Nunatsinni ikiueqqaarnermi ilitsersuisut ilinniarsimasut 65-upput.

 Kursister:

Bent Maqe, Esmar Bergstrøm, Naja Marie Nielsen, Karale Kielsen, Olaf Frederiksen, Ole Bourup og Pitsi Ottosen, nuuk, Hans Ezekiassen, Paamiut, Malene Simonsen, Ilulissat og Peter Mathiassen, Nanortalik

Ikiueqqaarnermi Ilitsersuisut 2017


 Ikiueqqaarnermi Ilitsersuisut 2015

instruktoerer-2015

Ikiueqqaarnermi Ilitsersuisut 2013

Ikiueqqaarnermi Ilitsersuisut 2012

Ikiueqqaarnermi Ilitsersuisut 2011

 

 

 

 

 

 

 

 

IKIUUTTARTUNNGORIT_UP

Ilaasortanngorit_UP

 

 

Facebook-ikkut malitsiut

FB_KNAP

 

Røde Kors pulaaruk

DRK_KNAP